EvoCave-foredrag i Narvik
Publisert 22 september 2023
Torsdag 21. september holdt EvoCave-forskerne Sanne Boessenkool og Trond Klungseth Lødøen to foredrag under Forskningsdagene i Narvik; ett på UiT i Narvik og ett på Narvik Bibliotek.
29 juni 2021
Foto: Museum Nord
Geobiking – I Skjerperens Fotspor starter nå! Book turen din og bli med på en uforglemmelig opplevelse i Ballangens historie.
5. juli starter våre populære elsykkelturer fra Ballangen Museum. Turene går hver ukedag fra kl. 10 til 15, og du kan velge mellom turer til kobbergruvene i Melkedalen eller Kjeldebotn. Museet har fem terreng-elsykler som gjør turen til en lek og oppoverbakkene morsomme å sykle. Fra sykkelsetet kommer du tett på naturen, dyrelivet og historiene. På skogsstier og gjengrodde veier får du oppleve Ballangens spektakulære natur- og bergverkshistorier sammen med en flink og engasjerende guide.
Les mer om sykkelturene og book din dag hos visitnarvik.com.
Velkommen til Geobiking – I Skjerperens Fotspor!