Bakesesongen i gang på Å!

30 juni 2021

Bakesesongen i gang på Å! Frister det med nystekte kanelsnurrer eller annen fersk bakst? Ta turen til bakeriet på Å.

Bakeriet på Å har fyrt i gang steinovnen fra 1878 og er godt i gang med sommersesongen. Rykende ferske bakevarer er til salgs i museumskafeen hver dag kl. 10–16.

Bakeriet kan besøkes som en del av Norsk Fiskeværsmuseum. Velkommen på besøk!

Flere nyheter

SKREI: informasjonsmøte 29. november

Velkommen til informasjonsmøte om SKREI onsdag 29. november 2023.

GAIA: Invitasjon til pressemøte om digitale løsninger for klimatilpasninig

GAIA Vesterålen er invitert til europeisk pressekonferanse der vi skal ha en orientering om pilot Vesterålen i RESIST-prosjektet. Under morgendagens pressekonferanse skal vi se nærmere på de digitale løsningenes rolle i forskningsprosjektet.

Besøk et fyr digitalt

Har du noen gang lurt på hvordan fyrene våre ser ut på innsiden? Nå har Kystverkmusea, sammen med Kystverket, laget digitaliserte versjoner av et knippe fyr, slik at alle har muligheten til å ta en nærmere titt og oppleve dem fra innsiden.