Juleverksteder hos museene

22 november 2024

Nå nærmer advent og juletiden seg med stormskritt, og tradisjon tro har flere av museene våre juleverksteder i november og desember!

Her kan både store og små bli med på koselige, kreative og artige aktiviteter, lage pynt og kanskje få seg noe julesnacks? Det blir i alle fall mange koselige arrangementer i Ofoten, Vesterålen og Lofoten!

Juleverksted på Å. Foto Linn Olsen
Juleverksted på Å. Foto Linn Olsen

Først ut med koselig juleverksteder er museene i Ofoten; Ballangen Museum, Kjøpsvik Museum og Narvik Museum, etterfulgt av trivelig julemarked og juleverksted på Bø Museum. Vikingene på Lofotr Vikingmuseum inviterer også til juleverksted, mens Andøymuseet har drop-in juleverksted fra 1.-18. desember, så der er det bare å stikke innom når det passer! På Norsk fiskeværsmuseum kan du bli med på juleverksted under Gammeldags jul på Å, og på Hurtigrutemuseet blir det både juleverksted og konsert!

Se juleverkstedene:

Flere nyheter

Foredragsturné i Ofoten

Museene og bibliotekene i Ballangen, Kjøpsvik og Narvik inviterer til foredragsturne med Arne Håkon Thomassen fra Sametinget!

Foredragsturné i Vesterålen

Liv Helene Willumsen og Gøril Karlsen har vært på foredragsturné i Vesterålen

Nesten 800 elever på forskningstorg på SKREI

Den 17.-18. september arrangerte vi Forskningstorg i Otolitten som en del av den offisielle åpningsuka til SKREI.