Åpen dag i Ballangen

01 september 2025

På lørdag 30. august var det klart for åpen dag på Ballangen Museum i anledning Kulturverndagene 2025. Også i år var arrangementet i samarbeid med Ballangen Historielag.

Arrangementsdeltakerne fikk se den nye utstillinga om kisvaskeriet til Bjørkaasen Gruber, og den flotte modellen som ble laget av modellsnekker Per Henrik Mørk i samarbeid med elever fra Ballangen Skole.

Gunn Paulsen fra Ballangen Historielag holdt foredrag og fortalte om sin egen oppvekst og opplevelser som barn på Saltvikhøyda. Museet takker Gunn for flott foredrag!

Se video fra åpen dag

Flere nyheter

Foredragsturné i Ofoten

Museene og bibliotekene i Ballangen, Kjøpsvik og Narvik inviterer til foredragsturne med Arne Håkon Thomassen fra Sametinget!

Foredragsturné i Vesterålen

Liv Helene Willumsen og Gøril Karlsen har vært på foredragsturné i Vesterålen

Nesten 800 elever på forskningstorg på SKREI

Den 17.-18. september arrangerte vi Forskningstorg i Otolitten som en del av den offisielle åpningsuka til SKREI.