Lofotakvariet
Et møte med livet i Lofot-havet. Skrei, kveite, krabber, sei og hyse – disse og mange flere møter du i Lofotakvariet. Mating av sel og oter til faste tidspunkter. Kafè.
05 januar 2026

Illustrasjon av Otolitten og SKREI, illustrasjon LPO Arkitekter
Bli med på en liten årskavalkade på museumnord.no og se hva som slo an i 2025.
I 2025 besøkte 149 410 vår hjemmeside.
Topp tre mest besøkte museumsside er:
Vi publiserte 152 arrangementer i arrangementskalenderen i 2025. De mest populære arrangementene i vår arrangementskalender var Vikingfestival 2025, Hagefest 2025 og seminar om HMS i samlingsarbeid.


Lang eller kort, tekst eller mye bilder. Historiene våre blir bare mer og mer populære. Topp tre på mest lest-lista for 2025 er:
Siste nytt og pressemeldinger, og andre hendelser vi deler med dere kommer som nyheter. De tre mest leste sakene i 2025 var disse:
Vi har mange prosjekter gående, i form av museumsutvikling og som partnere i Horisont Europa-prosjekter. I år åpner vi SKREI, og det toppet også listen over mest leste prosjektsside:
Utstillinger, opplevelser og faste aktiviteter. Disse var mest besøkt i 2025, og alle er fra Norsk Fiskeværsmuseum:
Vi digger å dele fra museumssamlingen vår, for å fortelle historiene til gjenstandene våre. Disse gjenstandene slo mest an i 2025: