Slik blir Åpningsuken på SKREI
Publisert 14 september 2026
19. september er den offisielle åpningen av SKREI – og dette skal feires med en hel uke fylt med spennende opplevelser!
29 juni 2026

Klar for en sniktitt på den nye hovedutstillingen til SKREI?
Utstillingen heter «Med havet» og følger den vandrende torskens reise fra Barentshavet gjennom historien og fram til vår egen tid. Det er en fortelling om skreien, mennesket og hvordan vi lever både av og med havet ![]()
SKREI åpner dørene for publikum tirsdag 30. juni kl. 10.00. Etter det har vi åpent 10.00–18.00 hver dag ut sommeren.
Den offisielle åpningen blir først i september, men nå gleder vi oss veldig til å begynne å ta imot besøk og vise fram hvor fint det har blitt!




PS! Vi anbefaler årskort hvis du bor i Lofoten eller kommer til å besøke SKREI mer enn én gang i løpet av året. Årskortet finnes både for enkeltpersoner og familier (2 voksne + inntil 3 barn), og gir fri inngang til alle de fire arenaene til SKREI: Otolitten, Lofotakvariet, Lofotmuseet og Galleri Espolin.
Hjertelig velkommen!