Laster Arrangementer

« Alle Arrangementer

  • Dette arrangement har allerede funnet sted.

Susanne Lundeng – foredrag og duokonsert med Nils-Olav Johansen på Lofotr

onsdag 29. oktober kl. 19:00 - 21:00
Headerbilde av Susanne Lundeng og Nils-Olav Johansen

Lundengs musikk beskrives som virtuost felespill, skjøre sanger og et spenn mellom innovasjon og tradisjon – alltid med den nordnorske folkemusikken som anker. Hun er i dag den som kjenner tradisjonsmusikken i Nordland aller best.

På denne turneen holder Susanne foredrag om tradisjonsmusikken i Nordland, spiller slåtter fra området og egne komposisjoner sammen med Nils-Olav Johansen. Dette er en helaften for kunnskapsdeling og store musikalske opplevelser!

Susanne Lundeng har i over 40 år samlet inn, formidlet og videreutviklet folkemusikken fra nord. Hun ble landskjent på slutten av 1980-tallet og åpnet øynene for at Nord-Norge har en rik folkemusikkarv. Hennes omfattende dokumentasjonsutgivelse 111 Nordlandsslåtter – hilsen Susanne Lundeng (2015) ble tildelt både Folkelarmprisen og Spellemannprisen.

Sammen med gitarist Nils-Olav Johansen oppstår et virtuost og lekent samspill – en symbiose av folkemusikk, viser, improvisasjon og nyskaping.

«Lundeng er en levende folketone!» – Nordlys

Turneen og konserter er i regi av Folkemusikk Nord, som er Scene Nord sin folkemusikkavdeling i Målselv.

 

Medvirkere:
Susanne Lundeng – fele, sang og fortelling

Nils-Olav Johansen – gitar

 

Billettpris:
200 NOK
Billetter kan kjøpes her.

 

Program:

19:00-19:50 Foredrag ved Susanne Lundeng

19:50-21:00 Duo-konsert med Susanne Lundeng og jassgitarist Nils-Olav Johansen

Det er mulig å kjøpe kaffe og kaker i løpet av arrangementet

 

Turnérute:

28. okt ober     Norsk Fiskeværsmuseum, Å

29. oktober     Lofotr Vikingmuseum, Borg

30. oktober     Myre Kysthotell

31. oktober     Fårebygget, Borkenes

1. november   Bø Museum

Detaljer

  • Dato: onsdag 29. oktober
  • Tid
    19:00 - 21:00
  • Kategorier for Arrangement: ,