Lofotakvariet, Lofotmuseet og Galleri Espolin feirer skreien og vinterfisket med aktiviteter for store og små!
🐟 Hils på de to ferskeste innbyggere i seldammen på Lofotakvariet og bli med på konkurransen for å bestemme hva de skal hete!
Begge er steinkobber – en hunn og en hann – den siste ble født på Lofotakvariet i fjor sommer. Møt opp på Lofotakvariet for å avgi din stemme. To heldige vinnere får en flott premie!
🏡 På Lofotmuseet er det godt og varmt i rorbua, med fortellinger om Lofotfisket i gamle dager og praktiske aktiviteter for barn.
Det blir også satt fram bålpanner på tunet, med mulighet til å steke medbragte pølser, pinnebrød eller annet godt (med værforbehold).
🎨 På Galleri Espolin leker vi med form og farge og har kreativt kunstverksted for barn! Drop-in mellom kl. 12.00–14.00, gjerne i følge med en voksen. I tillegg blir det kunstformidling i Espolin-samlingen og visning av filmen «Det var alltid en lengsel».
~ Billettinfo ~
Fellesbillett: Voksen kr 260,- / Barn 130,-
Familie 660,- (2 voksne + inntil 3 barn)
Gratis inngang med årskort!
Enkeltperson 400,- / Familie 700,-
~ Program for dagen ~
11.00–14.00 Aktiviteter for barn i rorbua Alperosen
11.00 Film: Havdansen
11.30 Mating: Fisk og dyr i akvariene
12.00–14.00 Kunstverksted på Galleri Espolin
12.00 Mating: Sel og oter
13.00 Film: Havdansen
14.00 Film: Havdansen
14.30 Mating: Fisk og dyr i akvariene
15.00 Mating: Sel og oter