I sommer har vi gleden av å kunne invitere til lørdagskafé, i samarbeid med Alsvåg vel, Øksnes historielag og flere lag og foreninger som stiller som vertskap.
Bli med på siste lørdagskafé i sommer 15.7! Her blir det kafé i Alsvåggården med kaffe og vafler, historiefortellinger i museumsbygget, musikalske innslag, og muligheten til å bli med på omvisning.
15. Juli kommer Asbjørn Paulsen for å fortelle om liv og røre på Alsvåggården på 50- og 60-tallet. Han er født og oppvokst på gården på denne tida og har masse historier å fortelle!
Program 15. juli:
Kl. 11 – 14: Lørdagskafé i Alsvåggården Kaféverter: Øksnes museum Kl. 12: Minikonsert med Tara Øverland Kl. 13: Historiefortelling på museet: «Liv og røre på Alsvåggården på 50- og 60-tallet» med Asbjørn Paulsen. Kl. 11 – 16: Mulighet for å se første prototyp av Gaiamodellen samt utstillingen på museet, etter kl. 14 kan du også være med på omvisning i Alsvåggården med en av våre sommerverter.
Vel møtt til en hyggelig lørdag! Arrangører: Museum Nord i samarbeid med lag og foreninger i Alsvåg