Laster Arrangementer

« Alle Arrangementer

  • Dette arrangement har allerede funnet sted.

Utstillingsåpning: Govat ja muitalusat – Sámi eallin gaskal 1910-1925, Foto og fortellinger – Samisk liv 1910-1925

tirsdag 4. februar kl. 16:00 - 18:00
Samisk mann i naturen

Ballangen Museum og Ballangen bibliotek ønsker velkommen til utstillingsåpning på Ballangen bibliotek tirsdag 4. februar, kl 16-18! 

Åpningen markeres med et foredrag av Tone Elvebakk fra Várdobáiki samisk senter, og kaffe og noe å bite i, og Áhkánjárgga Sámesearvi /Narvik Sameforening stiller med aktiviteter for barn!

Utstillingen Govat ja muitalusat – Sámi eallin gaskal 1910-1925, Foto og fortellinger – Samisk liv 1910-1925 forteller gjennom fotografier og fortellinger om hvordan livet var i de markesamiske bygdene i Sør-Troms og Nordre Nordland for 100 år siden. Utstillingen ble produsert av Várdobáiki samiske senter i samarbeid med Sortland Museum og Narvik Museum i 2017, som en del av markeringen av 100-årsjubileet for det første samiske landsmøtet i Trondheim 1917. Tekst på samisk og norsk.

Utstillingen Govat ja muitalusat – Sámi eallin gaskal 1910-1925, Foto og fortellinger – Samisk liv 1910-1925 er tilgjengelig fra mandag 3. februar, men åpner offisielt tirsdag 4. februar.

 

Utstillingsåpningen er gratis.

Utstillingen er helt gratis å besøke, akkurat som biblioteket.

Detaljer

Sted

  • Ballangen folkebibliotek
  • Sentrumsveien 68
    Ballangen, 8540 Norway